Yeni MTS Sensörü, Küçük Strok Silindir Ölçümüne Sağlam Arazi Güvenilirliği Getiriyor

10 Kasım 2020

4-20 mA çıkışı ile bu sensör, mobil asfaltlama makinelerinde, tarım ekipmanlarında, deniz taşıtlarında, eğlence araçlarında ve diğerlerinde bulunan sağlam uygulamalarda 275 mm'ye kadar silindir strok uzunluklarını doğru bir şekilde ölçmek için tasarlanmıştır.

MTS Sensörlerinin Küresel Pazar Segment Lideri Luka Korzeniowski, "Müşterilerimiz, boyut olarak sınırlı olan ancak yine de MTS manyetostriktif sensörlerin avantajlarını koruyan silindirleri barındırabilen çözümler arıyorlar" diyor. “MH serisi manyetostriktif sensörler, uzun yıllardır inşaat ekipmanları gibi arazi araçlarında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Müşterilerimiz bu teknolojiyi biliyor ve güveniyor çünkü hem mekanik hem de elektronik olarak zorlu ortamlarda iyi performans gösteriyor. Teknoloji ilerledikçe, giderek küçülen paket boyutları sunabildik. C-serisi sensör serisine yapılan yeni ek, küçük çaplı silindirler için erişilebilirken yüksek şok ve titreşimli ortamlara dayanabiliyor. "

Yeni sensör, kanıtlanmış manyetostriktif teknolojilerin sağlam bir temeli üzerine inşa edilmiştir. C-Serisi çekirdek sensör 2006 yılından beri hafif endüstriyel uygulamalar için mevcuttur ve tıbbi cihazlarda, şişeleme tesislerinde ve aktif süspansiyon sistemlerinde yıllarca başarılı bir şekilde çalışmıştır. Yeni C Serisi Off-Highway sensörü, 12/24 VDC çalışma gerilimi, 4-20mA Çıkış ve şok, titreşim, sıcaklık ve elektriksel bağışıklık için geliştirilmiş teknik özelliklere sahip pille çalışan uygulamalar için tasarlanmıştır.

“Bu yeni sensörün gerçek dünyadaki sorunları çözdüğü ve doğrusal potansiyometreler gibi eski teknolojilere göre somut faydalar sağladığı uygulamaları belirleyen birkaç müşterimiz var. Asfalt püskürtücüler gibi zorlu ortamlara sahip uygulamalarda, küçük stroklu bir silindire sahip sağlam ve doğru bir sensöre sahip olmak bir zorunluluktur. Eğlence amaçlı deniz taşıtları da başka bir zor uygulama. Sensörler, pilota deniz taşıtını çalıştırırken trim sekmeleri ve şekillendirme düzlemlerini uyandırma gibi kritik yüzeyleri dinamik olarak ayarlama yeteneği verirken, tekrarlanan yüksek performanslı manevraların şokuna ve titreşimine dayanacak şekilde tasarlandı. "

Manyetostriktif sensörlerin temassız ölçüm prensibi nedeniyle, yeni C-Serisi Off-Highway sensörünün yeniden ayarlanması veya kalibre edilmesi gerekmez. Sensör 72 mm'den 275 mm'ye kadar strok uzunluklarında mevcuttur.