MTS Sensors, FH1 Takipçi Muhafaza aksesuarını sunar

10 Kasım 2020

Temposonics® Takipçi Muhafaza aksesuarı, başka türlü zor uygulamalar için hızlı ve kolay bir sensör çözümü sunar. Bir hidrolik silindiri tabanca delme ve hazırlama ihtiyacını veya karmaşık bir mekanik bağlantı tasarlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Çözüm, harici olarak dişli bir sensör ve hareketi izleyen bir uzatma çubuğuna sahip bir çubuk ve silindir paketinden oluşur. Sensörle birlikte eksiksiz mekanik paket test edilmiş ve MTS tarafından desteklenmiştir.

Bu aksesuar için, aktüatörlere veya hidrolik silindirlere bitişik kurulumlar, LVDT'lerin değiştirilmesi, basınçlı besleme silindirleri ve ağaç değirmenlerinde bıçak konumlandırma, malzeme transfer sistemleri, yüksek sıcaklık fırınları ve fırınları ve presleme ve kalıplama makineleri dahil birçok olası uygulama vardır. Bazı durumlarda, hızlı ve kolay kurulum ve servis için daha iyi sensör yerleşimi de sağlayabilir.

Takipçi Muhafaza Aksesuarının avantajları arasında doğrusal hareketi izlemek için uygun maliyetli tasarımı, sağlam paslanmaz çelik muhafaza, yağ sızıntısı olmaması ve yüksek sıcaklık (150 ° C) bulunur. Çeşitli seçeneklerle, Takipçi Muhafaza Aksesuarı tüm standart MTS dişli çubuk tipi sensörlerle çalışır. Hidrolik silindirlerin üzerine montaj için kullanımı kolay montaj kelepçeleri mevcuttur. Standart ASME muylu montajını ve pivot bloklarını destekler. Ek olarak, isteğe bağlı körük, kir ve döküntü içeren zorlu uygulamalarda koruma sağlar.

MTS Sensors Global Pazar Segment Lideri Matt Hankinson, "Bu yeni konut aksesuarı, MTS'nin müşterilere yardımcı olmak için ürün tasarlama geleneğini sürdürüyor," diyor. "Doğrusal konum sensörü için montaj seçeneklerini genişleterek, Temposonics teknolojisinin avantajları daha geniş bir uygulama yelpazesine fayda sağlayabilir."