Hidrolik Silindirler için Doğrusal Pozisyon Sensörlerine Dijital Çıkış Seçenekleri Sunar

16 Mart 2021

 
MH Dişli sensör, yükleyiciler, teleskopik taşıyıcılar ve hava çalışma platformları gibi arazi uygulamaları için optimize edilmiştir.
 
 
 
MTS Sensörlerinin Global Pazar Segment Lideri Luka Korzeniowski, "MTS Sensörlerinin müşterileri, MH Dişli sensörlerin analog çıkış versiyonlarıyla büyük bir başarı elde etti ve bir numaralı talep CANbus versiyonunun mevcut olması oldu" dedi . “CANbus'ın hızı, esnekliği ve güvenilirliği, hızla artan sayıda off-road uygulamasına ilk kez yaygın olarak uygulandığı otomotiv endüstrisinin çok ötesine geçmesine izin verdi. Bugün MTS Sensörleri, CANopen ve J1939 gibi CANbus dijital çıkışlı popüler MH Dişli sensörün bir versiyonunu sunuyor. " Korzeniowski
 
 "MH Serisi sensörler, potansiyometreler gibi temas tabanlı lineer sensörlere sağlam bir alternatif sunuyor - böylece çalışma ömrünü uzatıyor ," diye devam etti. "MH Dişli sensör, Temposonics® MH-Serisi sensörlerin sağlam tasarımını dış dişli kurulumlara kadar genişletiyor. Sensör zorlu ortamlara dayanabilir, ancak yine de gerektiğinde kolayca servis edilebilir. "
 
Tescilli Temposonics® magentostrictive teknolojisine sahip MH Serisi Sensörler titreşim, şok, toz ve elektromanyetik parazitlere karşı savunmasız değildir. Sensörü tamamen silindirin içine monte etmek yerine, MH Dişli, çubuğun hidrolik silindirdeki konumunu ölçme yeteneğini korurken, muhafazayı dışarıdan geçirerek monte etme yeteneği sunar. Bu tasarım, kullanıcının silindir kapağını sökmek zorunda kalmadan sensörü yerine takmasına veya sensörü araçtan çıkarmasına olanak tanır. Araçta yeterli boşluk varsa, sensör silindiri montaj armatürlerinden ayırmaya gerek kalmadan çıkarılabilir. Silindirlere ek olarak, Sensör ayrıca, bir tarımsal püskürtücünün sıvı gübre seviyesi gibi bir tanktaki sıvı miktarını ölçmek için kullanılabileceği isteğe bağlı bir şamandıra ile de takılabilir. MH Dişli sensör, 2,5 m'ye kadar strok uzunlukları ve M18 veya ¾ ”-16 dişlere sahip çoklu konfigürasyonlarda mevcuttur.