Mobil Uygulamalar için Pozisyon Sensörleri

 
Mobil hidrolik sektörüne daha yakından baktığımızda, olası uygulamaların çokluğu nedeniyle beklenmedik şoklar ve titreşimler, malzemelerin aşınması ve yıpranması veya toz ve kir gibi ne tür zorluklarla karşılaşılması gerektiğini hemen görebiliriz.
 
Traktörler, ekskavatörler, biçerdöverler ve diğer inşaat veya tarım makineleri gibi mobil uygulamalara baktığınızda, toz, kir, beklenmedik şoklar, aşınma ve yıpranmanın neden zorlu zorluklar olduğunu hemen anlarsınız. Islak, kirli veya tozlu açık alanlarda çalıştırılırlar, kaya ve kum gibi engebeli yeraltında sürmek zorundadırlar ve her türlü hava şartına rağmen işlev görmeleri gerekir.
 
Bu, olası uygulamaların yalnızca bir örneğidir, ancak sahada çalışırken karşılaşılabilecek zorlukların iyi bir resmini sağlar. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, kullanıcıların ilgili uygulamalar için doğru Temposonics ® pozisyon sensörlerini seçmesini sağlar.
 
 
 
Pozisyon sensörleri bir mobil uygulamaya kurulduklarında ne yapıyor?
 
Magnetostrictive pozisyon sensörleri, en kesin konum ve hız ölçümünü sağlar. Ekskavatör örneğine bakarsanız, sensörler kepçe ile kolun hidrolik silindirlerine uygulanır ve kazı sırasında kolun hareketini kontrol eden silindirlerin strok uzunluklarını kontrol etmeye yardımcı olur.
 
 
 
Makineniz için hangi sensörün doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz?
 
İkinci soruya gelince, mobil hidrolik uygulaması için hangi pozisyon sensörünün doğru olduğuna nasıl karar verilir, makinenizi, sensörün karşılaması gereken talepleri, mobil sektörünüzün çalıştığı olası onayları veya standartları bilmeniz gerekir. Bu bilgilerle, mobil hidrolik uygulamaları için geniş pozisyon sensörlerimiz arasından "sizin" sensörünü seçmek kolaydır. Tam genel bakış burada  bulunabilir ve doğru sensörü nasıl seçeceğiniz konusunda hala emin değilseniz veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız,  doğrudan bizden bilgi talep edebilirsiniz