Endüstriyel Uygulamalar için Pozisyon Sensörleri

Endüstriyel alanlar, aşırı sıcaklıklar, nem ve sürekli şok ve titreşimler gibi birçok türden zorluğu beraberinde getirir.

Bu zorluklar, uygulamanın kendisinden veya çevredeki ortamdan kaynaklanmaktadır. Örneğin, Brezilya'daki bir dilimleme ve sarma makinesi, Finlandiya'dakinden daha yüksek sıcaklık ve nemle karşı karşıya kalacaktır. Güçlü şokların ve titreşimlerin ve çok sayıda atık malzemenin meydana geldiği diğer örnekler, çeliğin sıcak sıcaklığının ek bir zorluk olduğu ahşap kesiciler ve sıcak haddehanelerdir.

Daha birçok ve farklı örnek var, ancak bunlar size bu alanlarda çalışırken karşılaşabileceğiniz zorlukların iyi bir resmini veriyor. Bunları anlamak, kullanıcıların ilgili uygulamalar için doğru Temposonics® konum sensörlerini seçmesini sağlar.

Pozisyon sensörleri bir uygulamaya kurulduklarında ne yapıyor?

Magnetostrictive pozisyon sensörleri, en kesin pozisyon ve hız ölçümünü sağlar. Sıcak haddehaneleri örnek alırsak, sensörler merdane boşluğunu kontrol etmek için kullanılır. Rulolar, yukarı ve aşağı hareket eden silindirlere bağlanır ve içine sensörler monte edilir. Kullanıcı kalınlık parametresini ayarlar ve ardından istenilen kalınlık elde edilene kadar merdaneler çelik üzerinde çalışır.

Uygulamanız için hangi sensörün doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz?

Endüstriyel uygulamanız için hangi pozisyon sensörünün doğru olduğuna karar vermek için, sisteminizi, sensörün karşılaması gereken gereksinimleri, olası onayları veya endüstriyel sektörünüzün birlikte çalıştığı standartları bilmeniz gerekir. Bu bilgilerle, endüstriyel uygulamalara yönelik geniş konum sensörlerimiz arasından "sizin" sensörünüzü seçmek kolaydır. Tam bir genel bakış burada bulunabilir ve doğru sensörü nasıl seçeceğiniz konusunda hala emin değilseniz veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, doğrudan bizden bilgi talep edebilirsiniz.